szkolenia bhp obsługa bhp
Skontaktuj się teraz! : Szkolenia BHP, obsługa BHP firm - NAPISZ DO NAS biuro@prevensis.pl | Szkolenia BHP, obsługa BHP firm - ZADZWOŃ DO NAS 791 313 013

Sprawdź ceny naszych szkoleń!

Szybka i precyzyjna wycena szkoleń BHP i usług specjalistycznych.
Sprawdź cenę!

Szkolenia BHP Katowice – nasza lokalna oferta dla firm z Katowic

Firmom działającym w Katowicach i miastach bezpośrednio sąsiadujących oferujemy specjalne warunki obsługi BHP oraz szkoleń BHP. Katowice to miasto będące największym skupiskiem nowoczesnego biznesu w regionie. Zakłady produkcyjne, usługowe, wielobranżowe. Wszystkie te firmy potrzebują szkoleń BHP dla swoich pracowników. Szkoleń na najwyższym poziomie. Dlatego też zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.

Szkolenia BHP Katowice

W Katowicach realizujemy szkolenia BHP dla wszystkich grup zawodowych. Nawet nietypowych lub obarczonych szczególnym ryzykiem.

Dobre szkolenie BHP staje się dla pracownika czymś więcej niż obowiązkiem. To niezwykle ważny aspekt bezpieczeństwa człowieka i jego przyszłości. Dlatego też proponujemy precyzyjnie dobrane do potrzeb Klientów szkolenia BHP, prowadzone w formie aktywnej, przez doświadczonych trenerów i specjalistów.

Szkolenia BHP dostępne w ramach oferty

W ramach oferty szkoleń BHP dla firm z Katowic przygotowaliśmy:

  • szkolenie okresowe BHP dla pracowników administracyjno – biurowych
  • szkolenie okresowe BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych
  • szkolenie okresowe BHP dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
  • szkolenie BHP wstępne – instruktaż BHP dla nowozatrudnionych pracowników

 

Co obejmuje szkolenie BHP i dlaczego jest tak ważne

Program i formę szkoleń BHP określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z dnia 18 sierpnia 2004r. z późniejszymi zmianami).

Jedną z najważniejszych zasad jest przeprowadzenie instruktażu ogólnego oraz instruktażu stanowiskowego (wstępne szkolenie BHP)  przed dopuszczeniem pracownika do wykonywania czynności roboczych.

Instruktaż ogólny BHP, czyli pierwsza część wstępnego szkolenia BHP, ma ne celu zapoznanie pracownika z podstawowymi przepisami BHP, określonymi przez Kodeks pracy, jak również przez regulacjami wewnętrznymi. Instruktaż ogólny obejmuje również tematykę pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia wypadku.

Instruktaż stanowiskowy to zapoznanie z warunkami i sposobem bezpiecznego wykonywania pracy na konkretnym stanowisku pracy, na którym pracę rozpoczyna pracownik. W trakcie tegoż instruktażu pracownika należy zapoznać z czynnikami środowiska pracy, oceną ryzyka zawodowego związanego z wykonywaną pracą, ustalonymi w firmie sposobami i środkami ochrony przed zagrożeniami. Osoba prowadząca instruktaż stanowiskowy musi również przedstawić pracownikowi sposoby bezpiecznego wykonywania pracy, a także sprawdzić, czy zasady te zostały przez instuowanego zrozumiane.

Szkolenia okresowe BHP realizuje się celem aktualizacji i ugruntowaniu wiedzy i umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.  Szkolenie to powtarzane jest w regularnych odstępach czasu, zależnych od stanowiska pracy i charakteru wykonywanych przez pracowników zadań.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Możecie też Państwo skorzystać ze specjalnego formularza wyceny szkoleń.

 

Atrakcyjne warunki oferujemy nie tylko dla katowickich firm. Sprawdź naszą ofertę na szkolenia BHP w Chorzowie oraz szkolenia BHP w Zabrzu!

Could not authenticate you.